Araç İzleme Sistemleri İle Filonuz Kontrol Altında

Araç İzleme Sistemleri İle Filonuz Kontrol Altında

car-29645_1280

Günümüzde gelişen teknolojinin getirisi olarak her an her yerde insanlar arası iletişim sağlanabilmektedir. İş hayatında da bir iş günü içerisinde personeller arasında sürekli iletişim kurulması gerekmektedir. Özellikle ofis dışı ortamlarda çalışan personellerin denetimi için bu vazgeçilmezdir. Ancak sahada firma araçları ile çalışan kişilerin takibi için sadece telefon iletişimi yeterli değildir. Firmanın sahip olduğu filonun takibini yapmak için araç izleme sistemlerinden faydalanılmaktadır.

Bu sistemler aracılığıyla firmaya ait olan araçların gün içerisinde kesintisiz izlenmesi mümkündür. Araçlar üzerine takılan cihazlar ile uydu üzerinden takip mümkündür. Uydu aracılığıyla alınan bilgiler sistem üzerinde takip izni olan kullanıcılar tarafından her an bilgisayar ya da akıllı telefon ile kontrol edilebilir. Bu sistemler aracılığıyla istenilen her anda detaylı raporlamalar alınabilir bu raporlar yardımıyla çalışan performansı da değerlendirilebilir. Araç takip cihazları ile araçların günlük aldıkları yolun kaç km olduğu, kaç km hızla gittikleri gibi birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. İşgücünüzü çok daha verimli bir şekilde kullanmak için iş planlamalarınızda bu sistemin vermiş olduğu raporlamaları kullanabilirsiniz. Böylelikle firmanızın verimlilik ve karlılığını arttırmakta önemli adımlar atma şansına sahip olabilirsiniz.

Sistemin diğer faydalarına değinecek olursak bu sistemler ile araç içerisinde sürücü ile merkez arasında mesajlaşmak dahi mümkündür. Aynı zamanda anlık siparişler ile satış yapan firmalar için oldukça faydalı olarak anlık en kısa rota belirleme işlemi yapılabilir. Böylelikle minimum sürede en kısa yoldan müşterilere ulaşım sağlanabilir. Araç izlemenin personeli takip etme dışında da faydası saymakla bitmez. Örneğin araçların herhangi bir çalınma durumlarında aracın stop ettirilmesi bu sistem ile mümkündür. Aracı uzaktan kontrol etmek, kilitlemek, araç içi sıcaklığı ayarlamak mümkündür.

Araç İzleme Sistemleri Büyük Firmaların Tercihidir

Birçok büyük firma filolarında bu sistemleri tercih ederek kontrol sistemlerini aktif olarak kullanmaktadırlar. Yapılan araştırmalar denetim altında olduğunu bilen kişilerin performansının buna bağlı olarak arttığını ortaya koymaktadır. Filolarınızda da personelleriniz kontrol edildiğini bildiğinde çalışmalarında çok daha titiz bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Hem personel hem iş planı açısından faydalı olan sistem ile çoğu firma karlılığını arttırmayı başarmıştır.

Sizlerde işyerlerinizde denetimi sağlayabilmek, çalışanlarınızı en kısa ve karlı şekilde gidecekleri noktalara yönlendirebilmek için araç izleme sistemini kullanabilirsiniz. Böylelikle zamandan, yakıttan, işgücünden tasarruf edebilirsiniz.  Bu sisteme geçiş yapacağınız da alanında uzman firmaları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Firmanın  size sunmuş olacağı imkanları iyi araştırmadan karar vermeyin.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir